SOLVO SOLAR

SOLVO SOLAR, DAS-Energy Panellerinin Türkiye’deki ortağı ve Distribütörüdür. Solvo Solar Aynı zamanda KKTC distribütörlüğünü de üstlenmektedir.

DAS Energy Panelleri alanında dünyaca bilinen uçak üreticisi Diamond tarafından yaklaşık 5 yıllık bir arge sonucunda ortaya çıkan dünyanın ilk, bilinen güneş pilleri ile üretilen, hafif, esnek ve cam kullanılmayan panelleridir.

Şirketimiz Almanya’da faaliyet gösteren %100 Türk sermayeli gayrimenkul ve müteahhitlik alanında uzman Solwo Holding ve Avusturya’lı panel üreticisi DAS-Energy ortaklığından almış olduğu deneyim ve birikim ile özellikle konut ve sanayi binalarına yönelik çözümler sunmaktadır. Ayrıca denizcilik ve mobil kullanımlar için özel üretim yapmaktadır.

Hem poli-kristal hem de mono-kristal hücreler ile üretilebilen panellerimiz alanındaki rakiplerine oranla 6 kat daha hafif olması ve uygulama alanlarındaki talep edilen faklı boyutlardaki panelleri tedarik edebilmesi ile müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Panellerimiz esnek ve farklı renk seçeneklerine sahip olması ile özellikle dış cephe mimarisi içinde tercih edilebilmektedir. Özellikle deprem kuşağı olan ülkemizde statik olarak normal paneller ile yapılacak projelere oranla 6 da 1 oranında daha hafif uygulama yapabiliyor olmamız, konstrüksiyon kullanmamamız bizim müşterilerimize sunduğumuz faydalarımızdır.

Müşterilerimize dünya sınıfında güneş çözümleri sunmak ve fotovoltaik teknolojisinin sürekli bir enerji kaynağı olması için hücre ve panel verimliliğimizi artırmak ve dolayısıyla sistem maliyetlerini düşürmek için yorulmadan çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Fosil yakıtlardan enerji üretimine bağımlı olmadığımızı dünyaya ispat etmek için istekliyiz. Hedefimiz güneş enerjisinin dünya üzerindeki kullanımını yaygınlaştırarak, çevreye zararsız, sürdürülebilir ve çekişmelerden uzak bir güç kaynağı sunmaktır.

Misyonumuz

Müşterilerimizi ve ortaklarımızı ilgi merkezimize koyarak onlara güven, saygı ve bütünlük çerçevesinde yaklaşmak, dünya sınıfında ürünler üretirken sürekli olarak kalitemizi geliştiriyor ve çevreye duyarlılığımızı devam ettirmek ve her zaman uluslararası güvenlik, çevre ve kalite standartlarına uygunluğumuzu taahhüt etmektir.